Firany i zasłony - zużycie tkaniny

Obliczanie metrażu tkanin

Obliczanie ilości tkaniny do zakupu w metrach bieżących jest bardzo proste i wymaga tylko informacji, jakie są wymiary brytów tkanin potrzebnych do uszycia i szerokości tkaniny, którą chcemy kupić. Zwykle dostępne są następujące szerokości tkanin:

  • Wąskie: 140 cm, 150 cm, 160 cm,
  • Szerokie: 280 cm, 290 cm, 300 cm, 320 cm.

Poniżej przedstawiamy sposób, w jaki obliczać metr bieżący tkaniny do zakupu z grup tkanin szerokich i wąskich.

 

Tkaniny wąskie do 160 cm

Tkaniny wąskie w zastosowaniu do dekoracji niskich, np. zazdrostki, zasłony do parapetów (130-140 cm wysokości). Metrem bieżącym jest szerokość karnisza x marszczenie plus naddatki do uszycia.


 

Tkaniny wąskie w zastosowaniu do dekoracji wysokich i o szerokościach od 150 do 200 cm (bez szwów pionowych). Metrem bieżącym jest wysokość plus naddatki do uszycia x ilość zasłon.


 

Taniny wąskie w zastosowaniu do dekoracji wysokich i o szerokościach powyżej 200 cm (zszywanie pionowe). Metrem bieżącym jest wysokość plus naddatki do uszycia x ilość brytów w jednej zasłonie x ilość zasłon.


 

 

 

Tkaniny szerokie od 280 cm

Tkaniny szerokie są wygodniejsze w zastosowaniu i wyliczaniu metrażu, nie ma też konieczności zszywania brytów tkanin pionowo. Metrem bieżącym jest szerokość karnisza x marszczenie plus naddatki do uszycia. Oczywiście dotyczy to wysokości dekoracji do ok. 260-300 cm (w zależności od szerokości tkaniny).


 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl