Rolety dachowe - pomiary

OGÓLNE WARUNKI INSTALACYJNE

Prawidłowe działanie rolet rzymskich dachowych wymaga spełnienia dwóch warunków:

1. Równoległość ścian bocznych wnęki jest podstawą prawidłowego działania ślizgów w prowadnicy podczas opuszczania rolety. Maksymalna różnica szerokości nie może być większa niż 12 mm.

2. Kąt nachylenia nie może być mniejszy niż 45 stopni, wnęki dachowe z mniejszym kątem nachylenia wymagają konsultacji z producentem.

 

INSTRUKCJA WYMIAROWANIA I MONTAŻU ROLET DACHOWYCH CLEVER SYSTEM

Wymiary podstawowe - szerokość A i wysokość H wnęki w centymetrach. Wymiary pobieramy mierząc wzdłuż krawędzi wnęki. Trzeba też sprawdzić szerokość A na kilku wysokościach - powinna być wszędzie identyczna lub nie przekraczać 12 mm różnicy. Jeśli jest większa różnica, skontaktuj się z nami.

  

 


 

Wymiary G i D dla prowadnic (w centymetrach z dokładnością 0,5 cm) . Te parametry dotyczą wnęk o bocznych ściankach zwężających się w stronę okna. To typowy i najczęściej spotykany sposób zabudowy wnęki. Zdarza się jednak, że wnęki wykonane są w inny sposób i boczne ścianki mają jeden lub oba kąty proste - wtedy pomijamy te pomiary i nic nie wpisujemy w rubryki.

Sposób mierzenia pokazany w instrukcji jest bardzo prosty i gwarantuje prawidłowe dopasowanie prowadnic do Twojej wnęki.

 

   

 


 

Określenie marginesów bocznych i listwy dolnej ( od 3 do 8 cm) 

Margines optymalny to 5-6 cm z każdej strony. Minimalny margines 3 cm, maksymalny 8 cm. 

Listwa dolna z aluminiowym obciążnikiem to minimum 3 cm do 8 cm

  

 


 

Sposób montażu nad wnęką NW i w świetle wnęki SW. Zwykle jest miejsce do montażu mechanizmu tuż nad wnęka, zdarza się jednak, że okno jest zabudowane w inny sposób uniemożliwiający ten montaż.

W przypadku montażu w świetle wnęki (SW) MARGINESY boczne nie mogą być mniejsze niż 6 cm.

  

 

Jeżeli masz nietypową według Ciebie zabudowę wnęki, przyślij nam zdjęcie - odeślemy Ci je z naniesionymi punktami do zmierzenia. Nasze systemy obsługują wszelkie możliwe opcje zabudowy - okna zespolone w moduły 2-3 wnękowe, wnęki z cofniętymi słupkami rozdzielającymi okna czy na profilach stalowych.

 

Dolna część wnęki z wezgłowiem łóżka lub parapetem

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl