Rolety kolankowe - pomiary

OGÓLNE WARUNKI INSTALACYJNE

Prawidłowe działanie rolet rzymskich dachowych kolankowych wymaga spełnienia trzech warunków:

1. Równoległość ścian bocznych wnęki jest podstawą prawidłowego działania ślizgów w prowadnicy podczas opuszczania rolety. Maksymalna różnica szerokości nie może być większa niż 12 mm.

2. Kąt nachylenia nie może być mniejszy niż 45 stopni, wnęki dachowe z mniejszym kątem nachylenia wymagają konsultacji z producentem.

3. Część rolety w części skośnej musi być zawsze większa lub równa długości części pionowej okna. Możliwe jest prawidłowe działanie rolety o innych parametrach, są one jednak niestandardowe i wymagają konsultacji z producentem.

 

Wymiary podstawowe - szerokość A i wysokości H i H2 wnęki. Wymiary pobieramy mierząc wzdłuż krawędzi wnęki. Trzeba też sprawdzić szerokość A na kilku wysokościach - powinna być wszędzie identyczna lub nie przekraczać 12 mm różnicy. Jeśli jest większa różnica, skontaktuj się z nami.

                      

 


 

Wymiar G  dla prowadnic. Te parametry dotyczą wnęk o bocznych ściankach zwężających się w górnej części  w stronę okna. To typowy i najczęściej spotykany sposób zabudowy wnęki. Zdarza się jednak, że wnęki wykonane są w inny sposób i boczne ścianki mają kąty proste - wtedy pomijamy te pomiary i nic nie wpisujemy w rubrykę "wymiar G prowadnicy".

Sposób mierzenia pokazany w instrukcji jest bardzo prosty i gwarantuje prawidłowe dopasowanie prowadnic do Twojej wnęki.

 


 

Określenie marginesów bocznych - są to raczej parametry tkaniny decydujące o efekcie wizualnym, ale są równie ważne jak inne wymiary. Jeżeli jeden bok wnęki przylega do ściany i nie ma miejsca na margines, to w procesie zakupu wybierz margines 3, a informacje o zerowym marginesie wpisz w pole "uwagi" (np. "margines lewy 0").

 


 

Sposób montażu nad wnęką NW i w świetle wnęki SW. Zwykle jest miejsce do montażu mechanizmu tuż nad wnęka, zdarza się jednak, że okno jest zabudowane w inny sposób uniemożliwiający ten montaż. 

W przypadku montażu w świetle wnęki (SW) MARGINESY boczne nie mogą być mniejsze niż 6 cm.

  

 

Jeżeli masz nietypową według Ciebie zabudowę wnęki, przyślij nam zdjęcie - odeślemy Ci je z naniesionymi punktami do zmierzenia. Nasze systemy obsługują wszelkie możliwe opcje zabudowy - okna zespolone w moduły 2-3 wnękowe, wnęki z cofniętymi słupkami rozdzielającymi okna czy na profilach stalowych. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl